Aile Eğitimi

Aile Eğitimi,

Çocuğun doğduğu andan itibaren ilk sosyal çevresi ailedir. Aile eğitimi çalışmalarında çocukla ilişkilerini olumlu yönde geliştirebilmeleri hedeflenir. Aile eğitimi, genel anlamıyla aile kurumunun devamını bireylerin sağlıklı gelişimini, toplumun uyumlu, sorumlu üyesi olmalarını sağlamak amacıyla yapılan her tür ve düzeydeki eğitim sürecidir.

Ayrıca, çocukların okul ortamında öğrendikleri bilgi ve becerileri ev ortamında uygulayabilmeleri için okul ve aile eğitiminin birbirine paralellik göstermesine ihtiyaç vardır.

Aile eğitimi çalışmalarında anne babaların çocuklarına beceri eğitimi verebilmeleri, var olan problem davranışlarla başa çıkabilmelerinin sağlanması hedeflenmektedir.

Kurumumuzda aile eğitimi programı çerçevesinde, öğrencilerimizin aile üyelerine, bireysel ve grup çalışmaları şeklinde yürütülmektedir. Anne ya da babanın gerektiği zamanlarda, çocuğunun seansına girerek eğitim şeklini izlemesine imkân verilmekte, seans sonunda detaylı bilgilendirilerek evde yapacakları çalışmalar konusunda bilgilendirilmeleri sağlanmaktadır.

Copyright © 2019 www.gurirmakozelegitim.com Tüm hakları saklıdır.